مشهور ترین خرافات جهان

در لیست مطمئنا همه ی خرافات جهان نوشته نشده اما حداقل مشهور ترین اون ها نوشته شده است !!

1- گارگویل ها


 نمادی که بخش عمده ای از معماری گوتیک است، جانوری در کلیساهای سراسر جهان وجود دارد. چرا که آنها آن را نمادی از حفاظت و  دفع شر در نظر میگیرند . مردم معتقد بودند که این جانور شب ها زنده شده و به زندگی برمیگردد  و نقش خود را به عنوان محافظ ایفا میکند تا زمانی که نور خورشید براید . این یک مفهوم جالب است، اما آن را به راحتی می توان خرافات دانست .

2- باز کردن چتر در داخل خانه

چه چیزی باعث ایجاد خرافه از باز کردن چتر در داخل خانه است ؟ چترها برای این ساخته شده است که شما را از خیس شدن، و یا قرار گرفتن بیش از حد در نور مستقیم خورشید نجات دهد، امانه در داخل خانه . باز کردن چتر در داخل خانه  کار کاملا بی معنی است. به عبارت دیگر، این توضیح یک اشتباه است. چه اتفاقی می افتد زمانی که شما کاری را اشتباهی انجام میدهید ؟ بله درست است اتفاق بدی رخ می دهد .  بنابراین این عنوان یک توضیح برای انجام دادن کاری اشتباه است که هیچ سودی ندارد بلکه شاید ضرر هم داشته باشد .

3- چشم بد


این یک خرافات بسیار شایع در سراسر جهان است هر چند البته به نامهای مختلفی نامیده می شود . این موضع در اصل تابش خیره کننده ستمکاران را شامل  است که می تواند به دلیل یک حسادت یا عقده و … سبب شود . حتی  چشم بد تا بدانجا مورد قبول است که ممکن برای بعضی ها به آسیب های جسمی و روحی بیانجامد و حتی ممکن است مرگ را در پی داشته باشد . شاید معقول تر این باشد که حسادت را شامل شود . البته اگر کسی در چیزی به شما  حسادت و ناراحتی میکند ملزم به این نیست که حتما برای شما باید اتفاق بدی بیافتاد .

4- پای خرگوش


اگر شما پای خرگوش در جیبتان داشته باشید برای شما شانس می آورد. اکثر مردم فقط آن را در ماشین آویزان می کنند. این خرافات خاص قدمتی تا حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد دارد . در آن زمان، خرگوش نگه داشتن در زمین های حاصلخیز (من مطمئن هستم که می دانید برای چه ) باعث میشد محصول خوبی به ارمغان بیاید. به همین دلیل خرگوش مظهر خوش شانسی در نظر گرفته شد . مردم بر این باورند از آنجا که پاهای عقبی خرگوش اول بار زمین را لمس میکند باید نوعی جذابیت قدرتمند داشته باشد و به همین دلیل پای خرگوش را نگهداری میکنند .

5- نمک :


شما باید این اتفاق را در بسیاری از فیلم های مختلف دیده باشید . اگر شما نمک را بریزید ( احتمالا به زمین ) شما با بد شانسی مواجه خواهید شد . دلیل احتمالی که پشت این ماجرا قررا دارد این است که در زمان های قدیم نمک کالای بسیار گران بهایی بود و برای اینکه مردم قدر آنرا بدانند و یا شاید ریختن نمک روی زمین مساوی با از دست دادن مقدار زیادی پول میشد به همین علت فرد از همه جا بیخبر بدشانس و نگون بخت نامیده میشد . جالب اینجاست که بعضی برای حل شدن مشکلشان نمک را بر روی شانه چپشان میریزند و  امیدوارند که مشکلشان حل شود . مضحک است که به هدر رفتن یک کالای گران قیمت برای شما بدشانسی به ارمغان بیاورد .

6- گربه سیاه:


سالها پیش، گربه برای برخی ها نمادی از ترس شد . مردم آنها را موجوداتی تاریک و شر میدانستند . سپس در مصر، Bast  الهه پرستش شد. این موجود یک گربه زن ، سیاه و سفید بود. چندی نگذشت که ، این گربه بخت برگشته همدم پیرزنان بدجنس و جادوگران شد . حالا باور بر این است که اگر یک گربه سیاه راه شما را قطع کند ، برای شما بد شانسی به ارمغان میاورد . باور دیگر این اشت که  اگر یک گربه سیاه در حال قدم زدن با شما همراه شود برای شما خوش اقبالی و شانس به ارمغان میاورد . با این اوصاف باید مراقب پیاده رو ها و گربه های سیاه باشید .

7- راه رفتن زیر نردبان :


نردبان ، تکیه گاهش و احتمالا زمین شکل یک مثلث است . در ابتدا، مسیحیان معتقد به تثلیث مقدس بودند . اگر شما به آن مثلث مقدس اهانت میکردید  به عنوان شیطان شناخته میشدید . بنابراین، به یاد داشته باشید راه رفتن از زیر یک نردبان  شما را با بخت بد روبه رو میکند . اگر شما می خواهید که این شانس و اقبال بد از شما دور شود و به اصطلاح  خنثی شود باید عقب عقب از زیر نردبان رد شوید و یک آرزو بکنید .

8- بد شانس به مدت هفت سال :


بازتاب در آینه  یک نگاه اجمالی به روح انسان در نظر گرفته شده است . اگر اختلالی در تصویر شما وججود داشته باشد گفته می شود که بد شانسی به ارمغان میاورد . بنابراین اگر شما در حال مشاهده بازتاب چهره خود  آب هستید و یکباره امواج آب تصویر شما را مختل کنند با بخت بد روبرو خواهید شد . همین مورد درباره  یک آینه شکسته صدق میکند . شکستن آینه در حالی که در حال تماشای رخ زیبای خود هستید می توانید  هفت سال بد شانسی به ارمغان بیاورد .

9- بزن به تخته :


این عادت عجیب که ما ایرانی ها بسیار به آن اغتقاد داریم  از رومی ها و شیاطین و چوب الهام گرفته شده است . اگر چیز خوبی در مورد کسی بگویید و یا چیز خوبی در مورد شما بگویندباید فورا دوبار به یک تخته بزنید تا شیطان از درون آن بیرون برود . شاید بیش از یک میلیون نظریه دیگر در مورد این خرافات خاص وجود دارد. اما چیزی که درست است این است که  من بر روی چوب زدم و هرگز هیچ چیز بدی از آن بیرون نیامد . بسیاری از چیزهایی که من فکر می کردم و یا در مورد انها صحبت میکردم رخ نداد ، بنابراین شما فکر میکنید هنوزم باید به تخته زد .

10 - جمعه سیزدهم :


عدد سیزده و روز جمعه با هم یعنی شانسی محض. جمعه سیزدهم بخت برگشته در بسیاری از موارد و بارها و بارها ثابت شد که خرافات عوام است و حتی که به همین دلیل برای آن یک فیلم هم ساخته شد .  یهودا مهمان سیزدهم در شام آخر بود . مدتها قبل حکم اعدام  Jacques DeMolay، پادشاه شوالیه ها در این روز و تاریخ به اجرا در آمد . به همین دلیل این موضوع برای مردان تیره بخت است. مدتها قبل تقویم ها سیزده ماه داشتند اما به همین دلایل به دوازده تغییر داده  شد . حالا آیا واقعا جمعه سیزدهم نحث است .

 

در پایان همون طور که گفتم خواهشا در نظرات خودتون ذکر کنید که شما و یا اطرافیانتون به چه خرافاتی اعتقاد دارید و اون ها رو برای من بنویسید و اگه خواستید اون ها رو خصوصی بنویسید برام !!

خوب منبع مقاله ی فوق هم که می تونم بگم آغازی برای نوشتن مقالاتی دیگر در زمینه ی خرافات هست از وب سایت شگفتی ها برداشته شده است.

/ 1 نظر / 113 بازدید

شعرنگو. شما یاخداراخیلی دست کم گرفتین یاانسان هارو یاقوانین حاکم برجهانشو. دنیاخیلی بزرگترازاونه که شما فکرمیکنین فقط باید ازکمرتون خارج بشین.