رقیبی برای استون هنج !!

بله داشتم می گفتم ! نیشخند

همون طور که گفتم چند رو پیش در حال مطالعه بر روی مکان های باستانی و اسطوره ای بودم که ناگهان به مکانی با قدمت چندین هزار سال قبل از میلاد رسیدم !!

این مکان حیرت انگیز در حدود 12000 سال قبل از میلاد باعث می شه که رقیبی جدی برای استون هنج به شمار بره چون معماری این بنا نیز همانند معماری استون هنج است !!

اما نام و مکان این بنا چیست ؟؟

 

Göbekli Tepe بنایی است که در حدود هزار اول پیش از میلاد در کشور ترکیه کنونی ساخته شده است. این بنا در بالای سلسه کوهای جنوب شرقی آناتولی در 15 کیلومتری شمال شرقی شهر شانلی اورفه Şanlıurfa ساخته شده است .

 

این بنا در سال 1945 توسط باستان شناسان دانشگاه استانبول ترکیه و شیکاگو کشف شد ! باستان شناسان قبلا بر این باور بودند که این مکان یک گورستان برای دوره ی بیزانس می باشد اما حفاری هایی که بعد ها انجام شده بود و اشیاء یافت شده قدمت این بنا را خیلی بیشتر از 1000 سال نشان می داد تا این که در سال 1945 حفاری های انجام شده نشان داد که این مکان نه تنها یک گورستان بلکه یک مکان باستانی نظیر استون هنج بوده است با این تفاوت که قدمت این مکان برای هزاره ی اول قبل از میلاد مسیح است .

از سال 1995 کلاوس اشمیت از دانشگاه آلمان کار حفاری دوباره ی این مکان را بر عهده گرفت .

***

 

همان طور که در دو عکس فوق  دیدید این مکان همانند ساختمان استون هنج است با این تفاوت که ستون های این معبد به صورت T می باشد که بر روی آن ها حجاری هایی از شکل پرندگان - حیوانات و ... می باشد .

مهم ترین چیزی که در این بنا به چشم میاد اینه که این بنا در پایان دوران یخبندان ساخته شده و احتمالات این رو می گه که این بنا یک مکان مقدس و عبادی بوده است !

با پیدا شدن این مکان باستانی تمام محافل تاریخی  به درست کردن نظریاتی در این باب داده اند ! اما جالبه توجه ترین این نریات مربوط به یوفو دوستان و دوستداران موجودات فضایی است که بر این باور اند که شاید پیدا شدن این بنا کلید دیگری در مورد پیدایش اهرام جیزه و مجسهمه ی ابوالهول در مصر و یا تمدن های آفریقایی و بین الهنرینی باشد !!

ادامه دارد ...

خلاصه این که این بنا و معماری اون در حال بررسی است و بنده نیز در مقالات بعدی مفصلا در این باره خواهم نوشت !!

فعلا بدانید که کلید دیگری پیدا شده تا انسان از تاریخ اسطوره ای اجدا و نیکانش با خبره بشه !!

پ.ن :

مقالات مرتبطی با این موضوع در آینده نوشته خواهد شد :

1- عجایب هفتگانه در جهان باستان و قرون وسطی

2- پنجاه شهری افسانه ای - اسطوره ای در تمدن های باستانی

پس منظر بمانید !

ارادتمند شما

   قلب  . G      

پ.ن :

این هم عکس خیالی از بنای تازه !/ 1 نظر / 89 بازدید
ارسلان

سپاس